Arkistosta vuodelta 2021

PAVE Ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidettiin torstaina 19.8. Ravintola Butterflyssa. Vuosikokouksessa valittiin seuralle uusi hallitus tulevalle toimintakaudelle.

Kaksi edellistä kautta puheenjohtajana tällä erää toiminut, seuran kunniapuheenjohtajaksikin jo nimitetty Seppo Hartikainen väistyi omasta tahdostaan puheenjohtajan paikalta hallituksen rivijäseneksi. Hänen tilalleen valittiin palaamaan Samuli Laitinen, joka toimi PAVEn puheenjohtajana vuosina 2012–2018.

Sihteerin toimessa jatkaa Heli Kokko, varapuheenjohtajana Tommi Röntynen ja taloudenhoitajana Markku Röntynen. Hallituksen jäseninä jatkavat Pasi Hiltunen, Henri Junnikkala ja Jukka Pääkkönen. Mukaan liittyi palaajana Harri Korolainen, joka siis on aiemminkin ollut seuran hallituksen jäsenenä.

Edellisestä hallituksen kokoonpanosta jäivät nyt sivuun Jussi Kukkonen, Paavo Saarivainio ja Tiitta Tolonen.

Hallituksessa on näin ollen tulevalla toimintakaudella yhdeksän henkeä.

Ajankohtaista - PAVE ry

Arkisto (seura)