Arkistosta vuodelta 2009

 

 

E-10 junnujen piirisarjaturnaus Sankkurilla

Tuulisessa, mutta muuten kesäisessä säässä pelattiin PAVEn pienempienjunnujen kesän viimeinen piirisarjaturnaus Sankkurilla.

Ensimmäisessäpelissä vastassa oli paikallisvastustaja PK-37/Liverpool. Peli oli suhteellisen tasaista vääntöä ja molemmilla joukkueilla olimaalipaikkansa. Meidän poikien laukaukset viuhuivat harmittavanniukasti tolppien väärälle puolelle.

PAVEn peli oli kuitenkin jopatämän kesän parasta tässä ottelussa. Vastustaja käytti maalipaikkansatehokkaammin ja niinpä ottelu päättyi 0-3 PK:n voittoon.

Toisessa ottelussa vastaan asettui JIPPO-j./musta Joensuusta. KovastiPAVEnpojat taistelivat, mutta tarvittavat maalit jäivät tekemättä.JIPPO kuittasi ottelusta 6-2 voiton. PAVEn maalintekijät olivat RicoKokkonen ja Toni Nousiainen.

Tämän kesän piirisarjapelit on nyt siispelattu ja alkaa reipas harjoittelu kohti uusia koitoksia.

Harrastejalkapallon ja Perhefutiksen vuorot

Talvikausi 2026-27 alkaa 5.11.

Talven vuorot jalkapallohallissa seuraavasti:

  • Torstai klo 16.30-17.30: 2017-syntyneet ja sitä vanhemmat
  • Torstai klo 17.30-18.30: 2018-syntyneet ja sitä nuoremmat sekä Perhefutis

 

Syyskausi 20.10. ja 27.10.

Syksyn vuorot jalkapallohallissa seuraavasti:

  • Tiistai klo 16.30-17.30: 2016-syntyneet ja sitä vanhemmat
  • Tiistai klo 17.30-18.30: 2017-syntyneet ja sitä nuoremmat sekä Perhefutis

Jos tiedusteltavaa vuoroista, ota yhteyttä p. 044 0817825 tai juniorit(ät)paveiisalmi.net

Arkisto (juniorit)